top of page

10 patarimų, kaip išsirinkti irklentę

Pripučiamos irklentės visame pasaulyje tampa vis populiaresnės dėl savo praktiškumo, patogumo ir patvarumo. Dėl to rinkoje kasmet atsiranda daugybė naujų gamintojų, siūlančių savo produktus. Tad kaip išsirinkti irklentę, kuri bus patogi, ilgaamžė ir pateisins visus lūkesčius? Nesvarbu, renkatės iš naujos ar dėvėtos įrangos, irklenčių sporto profesionalai pataria, kaip išsirinkti geriausią.



1. Pasidomėkite


Nepirkite pirmos pasitaikiusios irklentės. Pasidomėkite plačiau internete, žurnaluose ar irkluotojų forumuose ir pirkite žinomos, patikimos firmos įrangą, apie kurią esate skaitę ar girdėję. Didėjant irkluotojų, nuomos kompanijų skaičiui, kasdien atsiranda vis nauji irklenčių gamintojai, tačiau faktas, jog jie gamina irklentes, dar nereiškia, kad jie gamina jas gerai. Yra gamintojų, kurių irklenčių negalima pripūsti daugiau nei 10 psi (kuomet rekomenduojamas slėgis yra nuo 15 psi), gamintojų, kurie siūlo ilgas irklentes be jokios sutvirtinimo technologijos, dėl ko vos atsistojus ant lentos ši išsilenkia. Todėl visuomet prieš pirkdami išanalizuokite rinką: paskaitykite profesionalų straipsnius, atsiliepimus, pasikonsultuokite su patyrusiais irklenčių instruktoriais.


2. Išbandykite


Tai geriausias būdas ne tik pamatyti, kaip iš tiesų atrodo irklentė, bet ir pajausti, ar ji jums tinka. Jei atsistojus ant lentos ji išsilenkia tarytum bananas arba iškart sušlampante kojas – lipkite nuo jos ir ieškokite kitų variantų. Geros kokybės pripučiama irklentė niekuomet neišsilenkia per vidurį, kad ir kokio ilgio ji būtų: 11 ar 14 pėdų. Taip pat slėgis joje turi būti toks, kad leistų jums maloniai stovėti ant vandens ir slysti jo paviršiumi.


3. Nepirkite vien dėl to, kad pigu


Ieškodami irklentės galite pastebėti, jog rinkoje pripučiamų irklenčių kainos labai skiriasi: nuo poros šimtų iki tūkstančio ir daugiau eurų. Ir tam yra puikus paaiškinimas: pigios pripučiamos irklentės yra gaminamos iš pigių medžiagų, dėl to yra mažiau standžios, nepatvarios ir sunkiai tvarkomos, kadangi atsarginės dalys yra sunkiai prieinamos. Tad tikrai nešvaistykite pinigų pirkdami prastą įrangą iš nežinomo gamintojo. Žinoma, kai kurie visame pasaulyje pripažinti prekės ženklai gali pasiūlyti ekonominį variantą savo pirkėjams. Tokios irklentės kokybe nenusileidžia to paties gamintojo brangioms lentoms, tačiau komplekte dažniausiai parduodamos su paprastesne pompa ar ne tokiu kokybišku krepšiu, todėl tampa prieinamos už mažesnę kainą.



4. Žinokite, kur plaukiosite


Šiandien rinkoje pilna įvairių tipų irklenčių: nuo daugiaviečių XL irklenčių iki profesionalaus lenktyninio inventoriaus. Prieš pirkdami įrangą apsvarstykite, kur dažniausiai ją žadate naudoti bei įvertinkite savo galimybes. Nuo to priklausys, kokios formos, storio, tūrio irklentės bei jos aksesuarų jums reikės. Populiariausios 10’6” irklentės puikiai tiks pradedantiesiems, tačiau jei žadate plaukioti dažniau nei kartą per sezoną, ilgainiui ji gali pabosti, todėl turėtumėte apsvarstyti ilgesnes ir siauresnes turines ar lenktynines irklentes, kurios leis smagiau bei greičiau skrosti vandens paviršiumi. Be to, 10’6” tikrai netiks stambesniam nei 100 kg irkluotojui arba jei žadate plaukti kartu su šunimi ar vaiku. Tokiu atveju patartina rinktis didesnę irklentę, kuri bus stabilesnė ir neišsilenks per vidurį esant didesniam irkluotojo ar krovinio svoriui.


5. Atkreipkite dėmesį į pompą


Pripučiamų irklenčių gamintojai siūlo daugybę įvairių pompų, kurios skiriasi ne tik savo spalva, dydžiu ar cilindrų skaičiumi, tačiau ir efektyvumu. Geriausias būdas sužinoti, kuri pompa jums labiausiai tiks – išbandyti. Nėra jokios prasmės turėti pripučiamos irklentės, jei negalėsite jos pripūsti, ar jei pripūtus nebeturėsite jėgų pasiplaukiojimui.


6. Atkreipkite dėmesį į krepšį


Vienas iš pripučiamų irklenčių privalumų – galimybė pasiimti įrangą kartu, kad ir kur keliautumėte. Žinoma, jei turite tam tinkamą ir patogų krepšį. Lyderiaujantys gamintojai siūlo tokius lagaminus, kurie nesukeltų jums jokių nepatogumų: integruoti ratukai, patogios rankenos, plačios ir tvirtos petnešos, kad galėtumėte viską neštis ant pečių, skyriai aksesuarams bei speciali medžiaga, apsauganti nuo tiesioginių saulės spindulių. Rinkitės ne tik kokybišką irklentę, bet ir geromis sąvybėmis pasižyminčius jos aksesuarus. Tik tuomet galėsite pilnavertiškai džiaugtis savo įranga ir maksimaliai ją išnaudoti.


7. Atkreipkite dėmesį į pelekus


Pelekai yra tai, kas gali padėti jums atskirti gerą irklentę nuo prastos. Dažniausiai tai būna dviejų tipų pelekai: tie, kurie būna jau priklijuoti prie lentos ir keičiami – tie, kuriuos galite pasirinkti savo nuožiūra. Kai kurios irklentės turi abi pelekų sistemas. Jei nuspręsite įsigyti irklentę su keičiamų pelekų sistema, atkreipkite dėmesį į jos patvarumą: ar tikrai nepamesite peleko beplaukdami. Pasaulyje geriausiai vertinama US fin box sistema yra dažniausias pasirinkimas rinkoje. Ji yra patikima ir tvirta, be to, tinka įvairios formos pelekams, priklausomai nuo to, kur ir kaip ruošiatės plaukioti.



8. Garantija


Perkant visiškai naują lentą gamintojai suteikia mažiausiai vienerių metų garantiją. Jos jums gali ir neprireikti, tačiau ją turėti naudinga. Be to, pardavėjas turėtų suteikti kontaktus, kur galite kreiptis kilus neaiškumams ar su įranga susijusiomis problemomis. Atkreipkite dėmesį į tai prieš pirkdami naują, nenaudotą žinomo gamintojo įrangą – ji visada turi tarptautinę garantiją.


9. Svoris


Priklausomai nuo to, ką veiksite su irklente, kaip ją transportuosite, atkreipkite dėmesį į jos svorį. Universalios irklentės gali sverti nuo 9 iki 15 kilogramų. Gamintojai stengiasi vis labiau tobulinti technologijas, kad pasiūlytų kuo kokybiškesnes ir lengvesnes irklentes, leidžiančias nevaržomai keliauti.


10. Atkreipkite dėmesį į trūkumus


Dėl sudėtingo gaminimo proceso, kai kurios irklentės gali turėti trūkumų. Dėl to, jei tik yra galimybė, visuomet jas pirmiausia išbandykite, ar bent jau pripūskite. Kai kurios pripučiamos irklentės gali turėti per didelius ar net atvirkščius išsilenkimus, persilenkti per vidurį tarsi bananas, dėl klijavimo defektų turėti burbulus ant dekio ar suklijavimo vietose. Jau anksčiau minėta garantija jus nuo to apsaugos, tačiau jei perkant akivaizdžiai matote šiuos trūkumus, ieškokite kitos įrangos.

Comments


NAUJAUSI ĮRAŠAI
bottom of page