• Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Google+ Icon
  • Grey YouTube Icon

©2018 goSUP.lt

Please reload

Recent Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Featured Posts

10 patarimų, kaip išsirinkti irklentę

June 11, 2017

Pripučiamos irklentės visame pasaulyje tampa vis populiaresnės dėl savo praktiškumo, patogumo ir patvarumo. Dėl to rinkoje kasmet atsiranda daugybė naujų gamintojų, siūlančių savo produktus. Tad kaip išsirinkti irklentę, kuri bus patogi, ilgaamžė ir pateisins visus lūkesčius? Nesvarbu, renkatės iš naujos ar dėvėtos įrangos, irklenčių sporto profesionalai pataria, kaip išsirinkti geriausią.

 

 

1. Pasidomėkite

 

Nepirkite pirmos pasitaikiusios irklentės. Pasidomėkite plačiau internete, žurnaluose ar irkluotojų forumuose ir pirkite žinomos, patikimos firmos įrangą, apie kurią esate skaitę ar girdėję. Didėjant irkluotojų, nuomos kompanijų skaičiui, kasdien atsiranda vis nauji irklenčių gamintojai, tačiau faktas, jog jie gamina irklentes, dar nereiškia, kad jie gamina jas gerai. Yra gamintojų, kurių irklenčių negalima pripūsti daugiau nei 10 psi (kuomet rekomenduojamas slėgis yra nuo 15 psi), gamintojų, kurie siūlo ilgas irklentes be jokios sutvirtinimo technologijos, dėl ko vos atsistojus ant lentos ši išsilenkia. Todėl visuomet prieš pirkdami išanalizuokite rinką: paskaitykite profesionalų straipsnius, atsiliepimus, pasikonsultuokite su patyrusiais irklenčių instruktoriais.

 

2. Išbandykite

 

Tai geriausias būdas ne tik pamatyti, kaip iš tiesų atrodo irklentė, bet ir pajausti, ar ji jums tinka. Jei atsistojus ant lentos ji išsilenkia tarytum bananas arba iškart sušlampante kojas – lipkite nuo jos ir ieškokite kitų variantų. Geros kokybės pripučiama irklentė niekuomet neišsilenkia per vidurį, kad ir kokio ilgio ji būtų: 11 ar 14 pėdų. Taip pat slėgis joje turi būti toks, kad leistų jums maloniai stovėti ant vandens ir slysti jo paviršiumi.

 

3. Nepirkite vien dėl to, kad pigu

 

Ieškodami irklentės galite pastebėti, jog rinkoje pripučiamų irklenčių kainos labai skiriasi: nuo poros šimtų iki tūkstančio ir daugiau eurų. Ir tam yra puikus paaiškinimas: pigios pripučiamos irklentės yra gaminamos iš pigių medžiagų, dėl to yra mažiau standžios, nepatvarios ir sunkiai tvarkomos, kadangi atsarginės dalys yra sunkiai prieinamos. Tad tikrai nešvaistykite pinigų pirkdami prastą įrangą iš nežinomo gamintojo. Žinoma, kai kurie visame pasaulyje pripažinti prekės ženklai gali pasiūlyti ekonominį variantą savo pirkėjams. Tokios irklentės kokybe nenusileidžia to paties gamintojo brangioms lentoms, tačiau komplekte dažniausiai parduodamos su paprastesne pompa ar ne tokiu kokybišku krepšiu, todėl tampa prieinamos už mažesnę kainą. 

 

 

4. Žinokite, kur plaukiosite

 

Šiandien rinkoje pilna įvairių tipų irklenčių: nuo daugiaviečių XL irklenčių iki profesionalaus lenktyninio inventoriaus. Prieš pirkdami įrangą apsvarstykite, kur dažniausiai ją žadate naudoti bei įvertinkite savo galimybes. Nuo to priklausys, kokios formos, storio, tūrio irklentės bei jos aksesuarų jums reikės. Populiariausios 10’6” irklentės puikiai tiks pradedantiesiems, tačiau jei žadate plaukioti dažniau nei kartą per sezoną, ilgainiui ji gali pabosti, todėl turėtumėte apsvarstyti ilgesnes ir siauresnes turines ar lenktynines irklentes, kurios leis smagiau bei greičiau skrosti vandens paviršiumi. Be to, 10’6” tikrai netiks stambesniam nei 100 kg irkluotojui arba jei žadate plaukti kartu su šunimi ar vaiku. Tokiu atveju patartina rinktis didesnę irklentę, kuri bus stabilesnė ir neišsilenks per vidurį esant didesniam irkluotojo ar krovinio svoriui.