5 dažniausiai užduodami klausimai apie SUP sportą

Irklenčių sportas pasaulyje pradėjo sparčiai plisti prieš beveik šimtmetį, tuomet ši pramoga iš standartinio būdo keliauti iš taško A į tašką B arba žvejoti, pradėjo po truputį transformuotis į sportą, kurio metu taisyklingai plaukiantis irkluotojas įdarbina visus kūno raumenis.

Šiai pramogai vis labiau populiarėjant ir didėjant susidomėjimu ja Lietuvoje, paruošėme atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie irklenčių sportą.

  • AR IRKLENTĖS SAUGUS SPORTAS?

Irklenčių sportas yra itin saugi pramoga, tačiau, kadangi sportuojama ant vandens, svarbu nepamiršti, kad reikalai gali pasisukti netinkama linkme labai greitai ir ne visuomet tai priklauso nuo jūsų. Būtent todėl prieš lipant ant irklentės svarbu žinoti visus saugumo reikalavimus, įvertinti vandens telkinį, pasikonsultuoti su instruktoriumi, atsižvelgti į orų prognozes bei būti pasiruošus reaguoti greitai.

Prieš plaukimą būtinai išsiaiškinkite, kokie faktoriai gali turėti įtakos jūsų saugiam pasiplaukiojimui, mat jau iš anksto turite žinoti, kaip elgtis nelaimingo atsitikimo atveju, kad jam įvykus, galėtume greitai reaguoti ir imtis atitinkamų veiksmų.

  • AR SUNKU IŠMOKTI VALDYTI IRKLENTĘ?

Išmokti plaukti irklente yra ganėtinai lengva. Šis sportas yra universalus ir puikiai tinka įvairaus amžiaus, kūno sudėjimo ir fizinio pasirengimo žmonėms. Ar lengva išmokti valdyti irklentę, priklauso ir nuo įrangos, kurią naudosite jau patį pirmąjį kartą. Teisingai parinkta irklentė, irklas bei saitas padės išmokti mėgautis pramoga greičiau. Įrangos įvairovė yra itin didelė, būtent todėl irklenčių sportas yra laikomas nesunkiai išmokstamu.

Žinoma, norint įvaldyti irklenčių sportą, tai užima laiko, tačiau daugelis pradedančiųjų jau pirmąjį kartą užlipę ant irklentės su instruktoriaus pagalba ramiame vandens telkinyje geba atsistoti ir irkluoti.

  • KIEK LAIKO UŽTRUNKA IŠMOKTI PLAUKTI IRKLENTE?

Irklenčių pramoga susideda iš kelių pagrindinių dalykų - pusiausvyros išlaikymo, taisyklingo irklavimo. Be šių dalykų dar svarbu išmanyti saug