Pasiplaukiojimas tarp Islandijos ledynų

Vasaros metu dauguma irklenčių entuziastų džiaugiasi lietuviškomis plaukiojimo sąlygomis. Tačiau užklupus žiemai, kuomet ežerai užšąla, o upes okupuoja lytys, šio sporto mėgėjai bei profesionalai, ieško kitų tinkamų vandenų. Vieni renkasi pietus, kiti – šiaurę.

Šiandien apie Aušrą ir jos pasiplaukiojimą tarp Islandijos ledynų: apie tai, kaip gimė idėja, kaip sekėsi ją įgyvendinti ir kokius įspūdžius paliko.

Visada norėjau nukeliauti į Islandiją ir pamatyti ledynus, todėl užtikus Wizzair neįtikėtino pigumo bilietus, tiesiog negalėjau jų nenusipirkti. Na, o nuo tada, kai namuose apsigyveno SUP’as, nei viena kelionė paprastai neapsieina be pasiplaukiojimo irklentėmis po vietinius vandenis. Mintis pamatyti ledynus iš arti neapleido ir šį kartą. Susiradau vietinę kompaniją “Arctic surfers”, kurie vieninteliai Islandijoje užsiima banglenčių ir SUP turais.Reikia pažymėti, kad Islandijoje SUP/Surf nuoma niekas neužsiima, nes vandenyno srovės gan pavojingos, greit besikeičiantis vėjas ir nepastovus oras tikrai nėra palankus savarankiškam pasiplaukiojimui. Todėl turistų sveikatos ir saugumo sumetimais, vietiniai tiesiog nenori rizikuoti. Mane priėmęs vaikinukas Ingo pasirodė nepaprastai puikus gidas, įdomus, linksmas ir visiškai idėjinis! Jis papasakojo, kad pirmąjį SUP’ą jam paliko Vokiečių surferių grupelė, kurie prieš pusantrų metų atsivežė SUP’us ir įkalbėjo Ingo padaryti jiems turą po Ledkalnių lagūną (prieš tai po lagūną buvo plaukiama tik laivu-amfibija). Beje, ledkalniai ne tik gražūs, bet ir pakankamai pavojingi – jie tirpsta, verčiasi, skyla.. Ingo šiam darbui puikiai tiko, nes buvo vienas iš nedaugelio Islandijos surferių, bei kelis metus dirbo kopimo