Žiemiška ekspedicija irklentėmis upe

Veiksmo vieta: Dzūkijos nacionalinis parkas, Puvočių apylinkės

Upė: Merkys

Maršruto ilgis: 13 km

Trukmė: 4 h (su pasiruošimu, pats plaukimas apie 2 h)

Įranga: Redpaddleco Race 12.6 X 1; Sport 12.6 X 2; Explorer 12.6;

Dar nespėję išdžiovinti irklenčių po rudeninių pasiplaukiojimų, sulaukėme kiek per anksti atėjusios žiemos. Pasirodęs pirmasis sniegas ir termometro stulpelyje karaliaujantis nulis – puiki proga išbandyti įrangą žiemos sąlygomis. Tad su nedidele entuziastų kompanija suplanavome žygį Merkiu. Prieš akis laukė dar nebandyta atkarpa – nuo Puvočių iki Merkinės.


Vėlyvą šeštadienio popietę susitikome Merkinėje ir vykome į planuojamo finišo vietą, ties tiltu per Nemuną. Finišo vietoje palikome vieną automobilį ir kartu išvykome į starto vietą, netoli Puvočių kaimo.


Atvykę į starto vietą pradedame ruoštis įrangą: pučiame irklentes (puikus apšilimas prieš startą). Iš automobilių traukiame irklus, saitus, bei gelbėjimosi liemenes. Kartu su savimi pasiimame ir sausus maišus, kuriuose tarp būtiniausių daiktų plaukiant žiemą yra:

  • sausi drabužiai (nors šansų nukristi nuo lentos mažai, tačiau jei taip nutiktų – būtina turėti tinkamą aprangą, kuri leistų plaukti toliau);

  • šokoladas energijai (plaukiant šaltu oru organizmas energiją naudoja ne tik judėjimui (šiuo atveju – irklavimui), bet ir šilumai, tad šokoladas, energetiniai batonėliai ar kiti panašūs užkandžiai žiemą patenką į reikalingiausių daiktų sąrašą);

  • šilta arbata.

Visas pasiruošimas: pokštai, nuotraukos atsiminimui, tinkamos vietos nusileidimui pasirinkimas, nusileidimas į upę – užtruko gerą valandėlę. Galiausiai, visa mūsų komanda viduryje Merkio. Vos pajudėję nuo kranto visi sustingome nustebinti kerinčio gamtos grožio. Vaizdas stulbinantis: krantai padengti puriu sniegu, baltuoja medžių šakos, danguje plaukia lengvi pavieniai debesys, o iš už mišo rodosi saulė.


Merkys, maitinamas savo intakų, šioje vietoje sraunus. Greitos tėkmės pagalba, lengvai irdamiesi, sparčiai įveikiame pirmuosius 4 kilometrus. Stojame piknikui ant vandens: prisėdę ant irklenčių traukiame termosą su garuojančia arbata, šokoladus. Grožėdamiesi gamta šildomės, pildome energijos atsargas ir ruošiamės tęsti plaukimą. Po šios arbatos gėrimo ceremonijos stojamės ir judame link savo tikslo – Merkinės.